یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-05-19
کد خبر: 2251 |
تاریخ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۵:۴۷ | ارسال توسط :
۰
8
ارسال به دوستان
پ

  خودکشی در شهرستان گچساران و باشت بیداد می کند/ چرا در شهری که اینقدر نفت و گاز داریم آمار بیکاری بسیار بالاست؟ به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای باشت حجت الاسلام سید اسماعیل علیزاده کاندیدای انتخابات مجلس ۹۸ در گچساران و باشت گفت: این افتخار را داریم که سرباز ولایت هستیم ولایتی که مراجع […]

 

خودکشی در شهرستان گچساران و باشت بیداد می کند/ چرا در شهری که اینقدر نفت و گاز داریم آمار بیکاری بسیار بالاست؟
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای باشت حجت الاسلام سید اسماعیل علیزاده کاندیدای انتخابات مجلس ۹۸ در گچساران و باشت گفت: این افتخار را داریم که سرباز ولایت هستیم ولایتی که مراجع بزرگی همچون آیت الله بهجت که می گفتند افتخار می کنم که بر دست ولی فقیه بوسه بزنم و حضرت آیت الله مصابح و ایت الله جوادی آملی نیز می گویند افتخار می کنند که سرباز ولایت هستند و ما که جای خود دارد . برخی جرات نمی کنند که نام ولایت را ببرند اما بنده و خانواده ام همه اقرار می کنیم و شهادت می دهند که سرباز ولایت هستند چون ولایت را با تمام وجود انتخاب کرده ایم و اعتقاد داریم.
وی بیان کرد: از اوایل انقلاب خانواده بنده در بوجود آمدن انقلاب زحمت های زیادی کشیدند و برخی نیز جانباز شدند، در جنگ تحمیلی که توسط رژیم صدام علیه کشورایران شروع شد حضرت امام فرمودند بر زن و مردم واجب است که از مرز و بوم خود دفاع کند و این فرمان برای ما حجت بود. این افتخار را داریم که بسیاری از اعضای خانواده ام در جنگ تحمیلی در خط مقدم بودند و تعدادی جانباز شدند.
علیزاده ابراز داشت: بعد از رحلت امام، مقام معظم رهبری سکان هدایت انقلاب را به دست گرفت و فرمودند که باید کشور را بسازیم” و بنده و خانواده ام به تبع این بیانات رهبر انقلاب در عرصه علم و دانشگاه وارد شدیم تا این سنگرهایی که معظم له فرمودند را پر کنیم تا نگذاریم دشمن یکبار دیگر به کشور ما حمله کنند.
وی گفت: دشمن یک بار به کشور ما حمله کرد و شهیدان زیادی دادیم اما یک وجب از خاک این مرزو بوم را واگذار نکردیم . امروزه دشمن به نان ما طمع کردن و حاضریم روزه بگیریم و در زجر باشیم ولی از فکر و عقیده ای که برای همه فرزندانمان و خانواده هایمان آرزو داریم به عقب برنمی گردیم.
علیزاده عنوان کرد: رزمندگان ما درجنگ زجرها کشیدند که کشور ما سربلند باشند و اینکه منافقین در جاهایی علیه ایران صحبت می کنند جای خود دارد ولی خدا را شاکریم که مردم ولایی ایران گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند.
چرا در عرصه سیاسی وارد شدم
این کاندیدای انتخابات مجلس ۹۸ افزود: انقلاب ما انقلاب فرهنگی و درس گرفته از مکتب اهل بیت بود و بعد از انقلاب کسانی می خواستند پست و مقام هایی بگیرند و تفکراتی داشتند ولی حضرت امام فرمودند” انقلاب جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر ” و این فرموده امام راحل برای همه حجت بود و باید اطاعت کنیم.
وی گفت: دوستانی در عرصه انتخابات سالهای گذشته وارد شدند و در این منطقه در حد وسع خود تلاش کردند و مردم نتیجه را دیدند.
علیزاده ابراز داشت: اینکه ۴۰ سال اول تمام شد و گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری تاکید داشتند که به جوانان میدان دهید و بگذارید درعرصه های گوناگون وارد شوند زیرا جوانان هم علم روز و هم قدرت بیشتری دارند و مثل سیاسیونی که زحمت کشیدند در ادامه راه از انها استفاده کنید.
وی بیان کرد: در این مدت یکسال با خیلی از سیاسیون نشست هایی داشتم و با هیچ شخصی نه دشمنی و نه رقابت دارم و همه را برادر و برابر می دانم و همانگونه که مقام معظم رهبری و بزرگان فرمودند اصولگرا و اصلاح طلب برابر و برادر هستند. در جنگ هشت ساله مرزبندی وجود نداشت و شهدای ما هم اصولگرا و هم اصلاح طلب بودند .
باید در رکاب رهبر انقلاب باشیم
علیزاده عنوان کرد: باید مطیع رهبر باشیم ، رهبری که تمام جوانان و سیاسیون دنیا گوش به فرمان او هستند و اقرار می کنند هر حرفی رهبر انقلاب بیان می کنند اگر علیه ما بود به آن می رسیم و اگر به نفع مردم بود مردم به آن می رسد این افتخار است که چنین رهبری داریم و جوانان
نیز باید گوش به فرمان او باشند.
وی گفت: در طول یکسالی که وارد میدان شدم با خیلی از سیاسیون, بسیجیان ، روحانیون, معتمدین, اساتید مشورت کردم که این جوانان درد دلی دارند و اولین خواسته انها رفع بیکاری است و عزیزانی که در طول این چندسال به مجلس راه پیدا کردند مشکلات را در حد ۱۰ تا ۲۰ درصد برطرف کردند.
علیزاده اظهار داشت: چرا مشکل بیکاری در شهرستان باشت و گچساران برای یکبار برطرف نمی شود تا من و امثال من غبطه این موضوع را نخوریم. در جمع دانشجویان و جوانان بیکار که حاضر می شویم اولین حرف انها این است که ما بیکاریم و به همین دلیل جهت تشکیل خانواده نمی دهند و حق دارند.
وی گفت: اگر مشکل بیکاری را برطرف کنیم حتی اگرخیابان، برق و اینترنت و زیرساخت هم نداشته باشیم آن جوان با انرژی و نشاط به خانه می رود ولی متاسفانه برخی از خانواده های ما متلاشی شده اند و طلاق گرفته اند.
علیزاده افزود: آمار خودکشی در شهرستان گچساران و باشت بیداد می کند وامار معتادان در این شهرستان ها ناشی از بیکاری است.
این کاندیدای انتخابات اینده ابراز داشت: اگر ما مشکل بیکاری را برطرف کنیم خیلی
از مشکلات برطرف می شود و اینکه بازار و بازارچه درست می کنیم در کجاها چنین و چنان می کنیم خوب است و تشکر می کنیم ولی مایی که می توانیم اینقدر هزینه برای شهر کنیم چرا یکبار مشکل بیکاری را حل نمی کنیم.

وی گفت: چرا مسئولان ما یکبار در جمع جوانان حاضر نمی شود و به حرف های انها گوش نمی دهند. اگر به سد چم شیر و کارگران اخراجی شرکت نفت گچساران و سایر شرکت ها مراجعه کنید و در جمع خانواده انها حاضر شوید خواهید دید که چقدر زجر می کشند.
علیزاده ابراز داشت: چرا در شهری که اینقدر نفت و گاز داریم آما بیکاری بسیار بالاست. اگر بعضی از استان ها را با شهرستان گچساران و باشت مقایسه می کنند انها نفت و گاز ندارند. نفت و گازی که داریم باید بودجه اش کنار باشد و بودجه ای که از کشور گرفته می شود نیز باید جدا باشد.
وی عنوان کرد: برخی آقایان روی آسفالت عکس یادگاری می گیرند و خواهش کردم و تلفنی صحبت کردم که اگر شما کار کرده بودید مردم کاری به این حرف ها و عکس های یادگاری نداشتند و خودشان تصمیم می گیرند و میدانند چه کسی حق می گوید و چه کسی ناحق .
علیزاده گفت: در حوزه بهداشت و کشاورزی مشکلات بسیاری داریم ولی مشکل اصلی بیکاری است .
وی با اشاره به اینکه واقعا سزاوار نیست مصلی نماز جمعه گچساران و باشت چنین جایگاهی داشته باشد گفت: چرا مسئولان ما به این دو جایگاه مهم اصلا بهایی نمی دهند و امروز که این جایگاه ها را دیدم بسیار ناراحت شدم .
علیزاده ابراز داشت: چرا برخی مساجد و حسینیه هایی که مربوط به آقایان است را رنگ و لعاب می دهند ولی نسبت به مصلی نماز جمعه که جایگاه مهمی است بی تفاوت هستند و حالا نمی دانم برخی مسئولان نمی خواهند این مشکلات برطرف شود یا قدرت ندارند.
وی گفت: بیاید دست به دست هم دهیم و با برادری اصولگرا و اصلاح طلب را کنارهم بگذاریم و مشکلات را برطرف کنیم زیرا منفعت انها برای همه ماست.
علیزاده عنوان کرد: در حوزه فرهنگی نیروهای ما سنگ تمام گذاشتند اما دستشان خالی است و باید از لحاظ مالی حمایت شوند و مسئولان مربوطه کارهای فرهنگی را سرلوحه خود قرار دهند.
وی افزود: ما سیاسیون در هیات امناهای مساجد باید درد دل آنها را بشنویم و پایگاه های مقاومت ، گروه های طرح صالحین و جوانان باید مشکلات محله ها را شناسایی کنند و در رفع انها تلاش کنند.
این کاندیاای انتخابات مجلس بیان کرد: برخی سیاسیون به اشخاصی خیلی بها داده اند اما آحاد مردم را رها کرده اند و برخی مردم را برای رسیدن به خواسته های خود نردبان قرار داده اند.
وی گفت: بعضی ها بیکار می شوند و شغلی ندارند و دنبال شغل دوم می گردند و می گویند می خواهیم نماینده شویم که خواهش می کنم بیاید این مشکلات و تفکراتی که دوستان دارند را برطرف کنیم.
علیزاده بیان کرد: اخیرا بایکی از سیاسیون به نام خانم فولادی وند تماس تلفنی داشتم و خلیی ازبرنامه هایشان را تایید کردم زیرا هم بروز و اهل علم هستند و می تواند تاثیر گذار باشد.
وی در پایان افزود: باید فضا را برای حضور جوانان فراهم کنیم گفت: در طول ۴۰ سالی که از انقلاب اسلامی می گذرد هرجا به جوانان میدان دادیم موفق شدیم. و در دوران دفاع مقدس با ۲۰ ساله ها جنگ را پیروز شدیم و امروز با ۶۰ ساله ها اقتصاد را باختیم.
خبرنگار : فتح الله پوران پور

    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری تحلیلی صدای باشت در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید