یکشنبه, ۶ خرداد ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-05-26
کد خبر: 2024 |
تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶ | ارسال توسط :
۰
4
ارسال به دوستان
پ

جلسه مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان باشت با حضور علیرضا دولت آبادی رئیس  دییر خانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد, سعید محمودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان باشت،محسن ظفری معاون فرماندار شهرستان باشت در این شهرستان برگزار شد. فعالیت ۳۴ کانون فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان […]

جلسه مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان باشت با حضور علیرضا دولت آبادی رئیس  دییر خانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد, سعید محمودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان باشت،محسن ظفری معاون فرماندار شهرستان باشت در این شهرستان برگزار شد.
فعالیت ۳۴ کانون فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان باشت
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای باشت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان باشت در این دیدار گفت: از سال ۹۲ که مسئولیت اداره ارشاد شهرستان باشت را برعهده گرفتم تعداد ۱۵ کانون فرهنگی و هنری مساجد در این شهرستان وجود داشت که توانستیم در مدت کمتر از شش سال ۱۹ کانون دیگر را راه اندازی کنیم و تعداد آنها را به ۳۴ کانون فرهنگی و هنری برسانیم که از یک کانون به نام کانون مصلی و یک کانون نیز عشایری است .
سعید محمودی با بیان اینکه هشت کانون فرهنگی و هنری در مرکز شهر و مابقی در روستا های باشت فعالیت می کنند افزود:. در طول این دوران باحمایت فرماندار باشت تجهیزات خوبی از دولت تدبیر وامید برای کانون های فرهنگی و هنری باشت اخذ کردیم و برای نخستین بار چهار دستگاه وئدیو پرژکتور به شهرستان آوردیم که یکدستگاه تحویل کانون مسجدالنبی، یکدستگاه تحویل کانون مصلی ، یکدستگاه در اختیار کانون حضرت معصومه (س) بهره عنا و یکدستگاه نیز در اختیار یکی از کانون های دیگر قرار گرفت .
وی بیان کرد: در زمینه ورزشی نیز برای اولین بار شش میز تنیس در اختیار کانون های فرهنگی و هنری شهر و روستاهای باشت قرار گرفت و۳۰۰ قفسه کتاب و ۱۰ دستگاه دوربین فیلمبرداری نیز توزیع شد که بودجه این تجهیزات از اعتبارات فرمانداری در کمیته برنامه ریزی شهرستان بود و با هماهنگی دبیرخانه کانون های مساجد توانستی خریداری کنیم.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باشت گفت: سامانه ای را دبیرخانه ستاد عالی کانون های مساجد کشور برای عضو گیری راه اندازی کرده است و رمز و پسورد آن نیز در اختیار همکاران قرار گرفته و کسانی که عضو گیری کرده اند بابت هر نفری که در سامانه ثبت نام کرده اند مبلغ دو هزارتومان به حسابشان واریز شده و اگر واریز نشده است باید اعلام کنند تا پیگیری شود.
محمودی عنوان کرد: همه مراحل کانون ها شامل طرح ها ، برنامه ها در سامانه ثبت می شود و از انجایی که اعتبار کانون های مساجد براساس طرحی است که ارائه می شود اخذ خواهد شد باید طرح داشته باشید تا بتوانید اعتبار جذب کنید.
وی گفت: هر طرحی که میخواهید ارائه بدهید یکماه قبل از اجرای برنامه آن را برای حمایت به اداره ارشاد شهرستان اعلام کنید.
محسن ظفری معاون فرماندار باشت نیز در این نشست با تقدیر از رئیس دبیر خانه  کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد و حضار در جلسه گفت: رشد نرم افزاری و توسعه زیر ساخت های فناوری رو به جلو است و گام ما همپای این رشد نیست و کند تر در حال حرکت هستیم .
وی بیان کرد: دشمن وقتی در جنگ هشت سال دفاع مقدس با توپ و تانک و مسلسل و انواع سلاح ها نتوانست سینه های جوانان این مرز و بوم را بشکافتد امروز نوع نگاه خود را به سوی فرهنگ و تهاجم فرهنگی از نوع سایبری، نرم افزاری، ماهواره ای و پوشش های رسانه ای، کتاب و لباس های غیر اسلامی تغییر داده است.
وی با اشاره به اینکه به سهم خود از همه مسئولان ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان و شهرستان و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان باشت تقدیر می کنیم ، گفت: ما خون داده ایم و در قبال خون شهدا مسئول هستیم، جوانان باشتی غیور، ولایتمدار، نترس و تلاشگر هستند و انتظار انها از مسئولان خدمت است.
معاون فرماندار باشت در پایان افزود: مجموعه وزارت کشور و حوزه فرمانداری باشت، کانون های فرهنگی و هنری مساجد را حمایت خواهند کرد اما باید طرح های اساسی ارائه شود که بتوانند جوانان را به سمت کانون ها سوق دهند.
کانون های فرهنگی و هنری مساجد دارای طرح و برنامه حمایت می شوند.

رئیس دبیر خانه  کانون های فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد نیز با تقدیر از حاضران در نشست و مسئولان شهرستان باشت به تغییرات بوجود آمده در کانون های مساجد کشور اشاره کرد و گفت: بیش از یکسال است که تغییراتی در کانون های فرهنگی و هنری مساجد اتفاق افتاده و سامانه ای به نام سجا ( سامانه بچه های مسجد) راه اندازی شده که هدف هایی را دنبال می کنند از جمله اینکه بانک اطلاعاتی از مساجد سراسر کشور داشته باشند و مشخصات مساجد و اعضای کانون ها و فعالیت ها را رصد کنند.
دولت آبادی افزود: این امر از دو جهت حایز اهمیت است اول اینکه همه شما می توانید با کارشناسان تهران درارتباط باشید و در وهله دوم نیز عدالت فرهنگی در این سامانه اجرا می شود و به میزانی که فعالیت داشته باشد و با این سامانه ارتباط بگیرید می توانید اعتبارات بیشتری از مرکز دریافت کنید.
وی بیان کرد: در این سامانه ابتدای
هر سال کانون ها مختلف را امتیاز بندی می کنند و در پایان سال نیز سرجمع امتیازات کانون های سراسر کشور را مشخص می کنند و اعتبارات انها را نیز کنار می گذارند و بودجه را تقسیم بر امتیاز می کنند و به ازای هر امتیاز مبلغی را به کانون ها اختصاص می دهند.
دولت آبادی عنوان کرد: کلیه فعالیت های کانون ها ی فرهنگی و هنری مساجد در بستر فضای مجازی قرار می گیرد و ارزیابی و فعال یا غیر فعال بودن اعضای کانون ها از طریق سامانه انجام می شود.
دولت ابادی گفت: از ابتدای مسئولیتم نگاه و رویکردم بر این بوده که کانون های فعال و با برنامه را حمایت کنیم و با وجود کمبودهای مالی تاکنون کانونی نبوده که برنامه ای را اجرا کرده باشد و گزارش آن را فرستاده باشد و ما حمایت نکرده باشیم ولی مثل گذشته دیگر برای همه کانون ها اعتبار اختصاص داده نمی شود و تنها کانون هایی که برنامه داشته باشند حمایت می شوند.
وی ابراز داشت: از دی ماه ۹۷ اساسنامه جدید کانون های مساجد توسط ریاست جمهوری ابلاغ و در آن ماموریت های خاصی برای کانون ها تعریف شد و کلیه فعالیت هایی که در کانون های فرهنگی و هنری باید انجام شود بر پایه مسجد و بر محور خانواده خواهد بود یعنی اگر برنامه ای تعریف می شود باید ارزیابی شود که چه گروه و قشری بیشتر به مسجد می آیند و مهمترین مشکل اجتماعی آن منطقه چیست و براساس آن برنامه ریزی و اولویت بندی شود.
رئیس دبیر خانه  کانون های فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: حمایت از کانون های فرهنگی و هنری مساجد به دو شکل خواهد بود و در وهله اول طرح های انها باید مشخص باشد که یا بودجه آن درحد وسع استان است و یا از طریق مرکز تامین می شود و در وهله دوم نیز گزارشها باید بر روی سامانه بارگذاری شود اما به دلیل اماده نبودن دیتا بیس سامانه فعلا گزارش ها از طریق لوح فشرده به مرکز استان ارسال شود.

خبرنگار: فتح الله پوران پور

    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری تحلیلی صدای باشت در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید