دوشنبه, ۴ تیر ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-06-24
کد خبر: 64557 |
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۴ | ارسال توسط :
ارسال به دوستان
پ

تشکیل جلسه شورای فرهنگی با هدف برگزاری هرچه باشکوه تر برنامه های فرهنگی در ایام عید غدیرخم و اوقات فراغت در باشت جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان باشت با موضوع اوقات فراغت،اعیاد قربان و غدیرخم در مصلی امام خمینی (ره) با حضور اعضا برگزار شد‌. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای باشت استانکهگیلویه وبویراحمد، حجت […]

تشکیل جلسه شورای فرهنگی با هدف برگزاری هرچه باشکوه تر برنامه های فرهنگی در ایام عید غدیرخم و اوقات فراغت در باشت

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان باشت با موضوع اوقات فراغت،اعیاد قربان و غدیرخم در مصلی امام خمینی (ره) با حضور اعضا برگزار شد‌.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای باشت استانکهگیلویه وبویراحمد، حجت الاسلام گنجه ای امام جمعه باشت در این جلسه با اعلام اینکه امروز اول ذی الحجه است و تا محرم یک ماه وقت داریم، اظهار داشت: همین‌جا از شهرداری می خواهم که از همین الان برنامه ریزی کنند که ۳یا ۴ روز قبل از محرم فضای شهر را آماده کنند.
حجت الاسلام گنجه ای با توجه به امروز که مصادف با سالروز ازدواج حضرت امیرالمومنین(ع)و حضرت فاطمه(س) و روز ازدواج آسان است عنوان کرد: دستگاه هایی که با بحث ازدواج ارتباط دارند مثل
ورزش و جوانان ،کمیته امداد ،بهزیستی و سایر نهادهایی که مرتبط با بحث ازدواج هستند این مسئله را ان‌شاءالله پیگیری داشته باشند و از استان نیز پیگیری کنند.
وی با اشاره به اینکه در ماه ذی الحجه دهه ولایت از عید قربان تا عید غدیر است خاطرنشان کرد: انشاالله دستگاه ها یک همتی کنند و برنامه های خودشان را ارائه دهند.هر اداره ای برنامه خود را بنویسد و همه هم مشارکت کنند جامعه نیاز به شادی دارد چون بعدش به مدت دو ماه محرم و صفر را در پیش داریم.
وی ادامه داد: در کشور ما چند سالی هست که این مسئله برجسته می شود و حق هم همین است
ما هر چه داریم از ولایت و امیرالمومنین است باید حتما نسبت به بزرگداشت غدیر اهتمام داشته باشیم.
خطیب جمعه باشت با اشاره به اوقات فراغت بچه ها تصریح کرد: دستگاه های مختلف درباره اوقات فراغت وظیفه دارند کانون‌پرورش فکری،ارشاد ،سپاه ،اوقاف در مراکز هدف،سازمان تبلیغات ،ورزش و جوانان و سایر دستگاه ها می توانند نسبت به جامعه هدف خود برای اوقات فراغت کار کنند.
وی افزود:حتی سازمان ها مثل شهرداری می تواند یک محیطی را فراهم کند یا یک مسجدی را هدف قرار دهد فرزندان پرسنل ،کسانی که صلاح میداند ما هم همکاری می کنیم.
وی تاکید کرد:در شهر بوستان هم به این منوال باشد.
حجت‌الاسلام گنجه ای با اشاره به فضای مجازی عنوان کرد: در بحث فضای مجازی متاسفانه ببینید چه مقدار از وقت بچه های ما را می گیرد ما باید گاهی اوقات بچه ها را از منزل و فضای مجازی دور کنیم در یک محیطی مثل مسجد قرار بگیرند با مسجد آشنا شوند این را حتما عزیزان یک برنامه ریزی کنند.
وی ادامه داد :در مساجد فعالیت هایی هست،منتها در بعضی مساجد که سر میزنم تقریبا رها هستند باید در مسجد فعالیت باشد صرف اینکه یک نماز خواندنی در مسجد باشد درست نیست طبق موظفی که حوزه علمیه تعیین کرده و با توجه به فعالیت است.
وی یادآوری کرد:طرح هجرت در روستاها فعال است و پیگیری شود.
وی تصریح کرد:در بحث اوقات فراغت طلاب ها کارهایی انجام می شود ولی این باید نظام مند شود حداقل روزی یک ساعت در مساجد باید بحث اوقات فراغت باشد.
حجت‌الاسلام گنجه ای با اشاره به تعطیلی مدارس تاکید کرد:اوقات فراغت خیلی مهم است خصوصا در دانش آموزان ابتدایی که الان هم در اوقات فراغت خودشان هستند و باید توجه شود.
وی افزود:نهادهای مختلف جلسات درون دستگاهی خودشان را بگیرند.
خطیب جمعه باشت با اشاره به پایگاه های تعلیم و تربیت سپاه و نقش آنان خاطرنشان کرد:سپاه را در مساجد یک‌ پشتوانه مبارک می بینیم بودجه و وجهه دارند حتما از تعلیم و تربیت پایگاه های سپاه استفاده می شود و اگر فعال باشند ،بودجه ها جذب شود و در محل مصرف شود این خیلی مهم است،یکی از مهم ترین وظایف سپاه بحث تعلیم و تربیت است .

نادرگرامی فرماندار باشت در این جلسه پس از اهمیت اوقات فراغت اظهار داشت:یکی از مسائلی که با توجه به تعطیلی مدارس ابتدایی و یک هفته تا دو هفته دیگر تعطیلی مدارس متوسطه اول و دوم، دستگاه های فرهنگی باید برنامه ریزی جهت پر کردن اوقات فراغت داشته باشند.
گرامی ادامه داد: در همین هفته کارگروه اوقات فراغت به دبیری اداره ورزش و جوانان برگزار خواهد شد و برنامه ریزی لازم انجام خواهد شد.
وی افزود:سعی می کنیم برابر با مصوبات شورای فرهنگ عمومی جلسات اوقات فراغت مسجدمحور برگزار شود و سایر اداراتی که می توانند در مکان هایی که دارند مثلا سالن‌های ورزشی و…برای پر کردن اوقات فراغت استفاده کنند.
وی با اشاره به آتش سوزی های این مدت تصریح کرد:متاسفانه سال های اخیر آتش سوزی مشکل فراوانی در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی ملی برای شهرستان به وجود آورده و البته در استان هم شاهد چنین آتش سوزی‌هایی هستیم .

وی با اشاره به عوامل آتش سوزی عنوان کرد: گاهی این موارد عمدی و اختلافی است که در حوزه روستایی به دلیل مراتع یا زمین‌های کشاورزی وجود دارد و بخشی هم به دلیل مسائل طبیعی است.
وی عنوان کرد: از امام جمعه محترم می‌خواهیم در خطبه های نماز جمعه از مردم بخواهند به صورت بوم محلی در محلی که هستند در خصوص مهار آتش سوزی همکاری کنند .
گرامی با اشاره به سالروز ازدواج حضرت امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) و ازدواج آسان خاطرنشان کرد: نمایشگاهی با این مضمون در شهرستان برگزار شده ولی کیفیت لازم را نداشته وانشاالله ما بتوانیم در برنامه هایی که در هفته های آتی جلسه ای با مدیرکل امور اجتماعی استانداری داشته باشیم برای ازدواج آسان و زمینه و فرهنگ سازی جهت ازدواج آسان رخ دهد. وی تصریح کرد:با توجه به بالا بودن هزینه ها زوج ها بتوانند با یک ازدواج راحت و اسان و حداقل ماه عسل بتوانند برنامه های خود را اجرا کنند که این هزینه های سرسام آور برای ازدواج حذف شود.
وی در پایان گفت:موضوع دیگری که وقت نشد عنوان کنیم انشاالله باید برنامه ریزی کنیم که بعد از برگزاری انتخابات ،مدیران و کارکنانی که این آمادگی را داشته باشند در قالب کارگروه فرهنگی با برنامه های متنوع زیارت آقا امام رضا و شهید رئیسی در مشهد داشته باشیم.

در ابتدای جلسه دییر شورای فرهنگ عمومی:ضمن عرض خیر مقدم به اعضای شورا و تسلیت بمناسبت شهدای خدمت گذار دولت در راس شهید جمهور موضوع جلسه را اوقات فراغت و برگزاری جشن اعیاد قربان و غدیر خم عنوان کرد.
پرویز مددی اظهار داشت همچنین روزی روز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه زهرا می باشد و بنام روز ازدواج نامگذاری شده است.
مددی بیان داشت سعی کنیم ازدواج ها را به سمت ازدواج آسان و با هزینه سبک برگزار کنیم.
وی گفت انتظار داریم ادارات فرهنگی در خصوص اوقات فراغت تابستانی همکاری داشته باشند و با همکاری کانون های فرهنگی هنری مساجد و امام جماعت اوقات فراغت را در مساجد فعال کنیم.

مصوبات جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان باشت

۱- مقرر گردید شهرداری در دهه امامت و ولایت نسبت به چراغانی شهر اقدام نماید.
۲- مقرر گردید ادارات آموزش و پرورش ، کمیته ، بهزیستی ، ورزش و جوانان و ناحیه مقاومت بسیج و سایر ارگان ها نسبت به ازدواج آسان همکاری داشته باشند.
۳- مقرر گردید همه ادارات نسبت به برگزاری جشن اعیاد قربان و غدیر همکاری و حضور داشته باشند.
۴- مقرر گردید ادارات آموزش و پرورش ، کمیته امداد ، بهزیستی ، ناحیه مقاومت بسیج ، کانون پرورش فکری ، اوقاف و امور خیریه ، ارشاد اسلامی ، ورزش و جوانان نسبت به جامعه هدف در اوقات فراغت تابستانی اقدام نمایند.
۵- مقرر گردید شهرداری نسبت به برگزاری اوقات فراغت در باغ شهرداری اقدام نماید.
۶- مقرر گردید بنیاد شهید و امور ایثارگران در مسجد الرسول با همکاری امام جماعت و اعضای کانون فرهنگی اوقات فراغت را برگزار نماید.
۷- مقرر گردید اداره اوقاف و امور خیریه در مساجد روستای سرآببیز با همکاری امام جماعت و اعضای کانون فرهنگی و مرکز افق اوقات فراغت را برگزار نماید.
۸- مقرر گردید کانون پرورش فکری در حسینیه مرحوم زنده یاد کرمی با همکاری امام جماعت و هیئت امناء اوقات فراغت را برگزار نماید.
۹- مقرر گردید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در مسجد امام سجاد (ع) با همکاری امام جماعت و اعضای کانون فرهنگی اوقات فراغت را برگزار نماید.
۱۰- مقرر گردید ناحیه مقاومت بسیج با همکاری شهرداری و ادارات فرهنگی جلسه ای تشکیل داده و طرح اوقات فراغت مدیریت و ساماندهی نماید.
۱۱- مقرر گردید شهرداری تفاهم نامه ای با یکی از روحانیون معرفی شده از طرف اداره تبلیغات اسلامی بسته و هزینه های برگزاری اوقات فراغت را در اختیار وی قرار دهد.

 

    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری تحلیلی صدای باشت در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید